2018 CLUB AWARDS

Seniors

Best & Fairest Jessi Lampi
Runner-Up Best & Fairest Matthew Poland
3rd Best & Fairest Sean Curtis
Best Team Player Todd Caulfield
Coaches Award Kurtis Geier
Best Finals Player Matthew Poland
Rising Star Award Noah Kim

Reserves

Best & Fairest Jordan Roache
Runner-Up Best & Fairest Paul Hegarty
3rd Best & Fairest Matthew Harmer
Best Team Player Luke Mulquiney
Coaches Award Jordan Steen
Best Finals Player Joshua Thomas

Superules

Best & Fairest Shannon Smith
Runner-Up Best & Fairest Paul Butler
3rd Best & Fairest Guy McCleish
Best Team Player Brett Archer
Coaches Award Christopher O’Mullane
Players MVP Shannon Smith

Under 19

EQUAL Best & Fairest Henco Cronje
EQUAL Best & Fairest Dominik Morrison
3rd Best & Fairest Jai Anderson
Best Team Player Mitchell Havard
Most Consistent Jacob Micevski
Rising Star Award Ben Aquilina

Netball Blue

Best & Fairest Jenna Goricanec
Runner-Up Best & Fairest Holly Ellul
Best Clubperson Caitlin Brennan
Coaches Award Jacqueline McClurg
Best Finals Player Joanne Crozier
Rising Star Award Jade Pruscino

Netball Red

Best & Fairest Eliza Way
Runner-Up Best & Fairest Alexandra Murray
Rising Star Award Courtney Santullo

Under 18 Girls

Best & Fairest Emily Gardner
Runner-Up Best & Fairest Kymberly Bays
3rd Best & Fairest Bianca Krt
Best Team Player Taylor Morris
Most Improved Jorden Cross
Rising Star Award Téa Kotoski

Under 17 Division 2

Best & Fairest Kristian Adorno
Runner-Up Best & Fairest Thomas Stott
3rd Best & Fairest Connor Brown
Best Team Player Nicholas Newey
Most Courageous Kyle Castro
Best Finals Player Darcy Harmer
Rising Star Award Joshua Ingham

Under 15 Division 1

Best & Fairest Massimo D’Ambrosio
Runner-Up Best & Fairest James McVey
3rd Best & Fairest Hayden Lawlor
Best Team Player Rohan Crawley
Most Consistent Billy Kolyniuk
Best Finals Player Massimo D’Ambrosio
Rising Star Award Cain Wallace

Under 15 Division 2

Best & Fairest Joshi Patterson
Runner-Up Best & Fairest Liam Duggan
3rd Best & Fairest Paul Ripari
Best Team Player Nabil Ghates
Coaches Award Aidan Farrugia
Rising Star Award Kaushik Koya

Under 15 Girls Division 1

Best & Fairest Paige Ryan
Runner-Up Best & Fairest Jasmine Farrugia
EQUAL 3rd Best & Fairest Bella Page
EQUAL 3rd Best & Fairest Lily Smead
Best Team Player Isabel Hanson
Most Courageous Olivia Rossi
Rising Star Award Emelia Te Paa

Under 14 Division 1

Best & Fairest Johnathon Curry-Hughes
Runner-Up Best & Fairest Jett Waga
3rd Best & Fairest Cameron Kizan
Best Team Player Baylen Lawlor
Most Courageous Jim Botsaris
Best Finals Player Braxton Simms
Rising Star Award Flynn Trembath

Under 14 Division 2

Best & Fairest Jonathon Moustaklis
Runner-Up Best & Fairest Lachlan Addison-Welbedalt
3rd Best & Fairest Luka Ristivojevic
Best Team Player Mark Stoicos
Most Consistent Jordan Rayson
Rising Star Award Nathan Harrison

Under 13 Division 1

Best & Fairest Jai Lever
Runner-Up Best & Fairest Michael Cilmi
3rd Best & Fairest Campbell Waddell
Best Team Player Ahmed Ibrahim
Most Consistent Corey Sewell
Best Finals Player Hussein Hasna
Rising Star Award Brodie Hinkson

Under 13 Division 2

Best & Fairest Kyle Pullar
Runner-Up Best & Fairest Tyler Ramsay
3rd Best & Fairest Sam Micallef
Best Team Player Cooper Whitecross
Most Courageous Dave Botsaris
Best Finals Player Jayden Archer
Rising Star Award Nicholas Peacock

Under 12 Division 1

Best & Fairest Thomas Burton
Runner-Up Best & Fairest Koby Harris
3rd Best & Fairest Max Downing
Best Team Player Jesse Trembath
Most Courageous Tyler Carrington
Rising Star Award James Hately Williams

Under 12 Division 3

Best & Fairest Stefan Blanusa
Runner-Up Best & Fairest Harry Saunders
3rd Best & Fairest Bailey Robertson
Best Team Player Anuj Cheeyandira
Encouragement Award Michael Muirhead
Rising Star Award Lucas Hansen

Under 12 Girls

Best & Fairest Amielle Hallett
Runner-Up Best & Fairest Ellie Pawlowski
3rd Best & Fairest Isla Iannacone
Best Team Player Tuppence Tambourine
Most Determined Penelope Faraone
Best Finals Player Bailey Butler
Rising Star Award Lauren Rowarth

Under 11 Division 1

Best & Fairest Angus Tippett
Runner-Up Best & Fairest Oscar May
EQUAL 3rd Best & Fairest Kyan Chisnall
EQUAL 3rd Best & Fairest Raphael Johnson
Best Team Player Oliver Henneken
Most Consistent Alexander Armeri
Rising Star Award Jackson Hopper

Under 11 Division 3

Best & Fairest Mason Grant
Runner-Up Best & Fairest Giann Cristiano
3rd Best & Fairest Lucas Hayes
Best Team Player Nicholas Solano
Most Improved Jake Hinkson
Rising Star Award Darragh Murphy

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.